Ako si vybrať správne LED osvetlenie?

Máte pocit, že máte v priestore slabé alebo naopak priveľmi silné svetlo?

Svetlo je v našom živote veľmi dôležite a nevyhnutné pre našu existenciu. Lekárska veda taktiež dodáva, že svetlo má pozitívny vplyv na človeka, na jeho pocity a na dobrú náladu. Aj keď prirodzene svetlo nevieme ničím nahradiť, vieme zabezpečiť príjemné osvetlenie vášho domova pomocou LED žiaroviek.

 

Každá obytná miestnosť má individuálne požiadavky na osvetlenie. Iné osvetlenie je vhodné  do kuchyne, iné do obývačky, detskej izby či do kúpeľne. K jednému hlavnému zdroju treba rátať aj s jedným doplňujúcim zdrojom (napr. stolnou lampou).

Aby ste si vedeli aj sami približne vypočítať aké silné svetlo budete potrebovať,  máme pre vás jeden príklad. Ak sa pýtate koľko lúmenov na m² - odporúčame na každý m² zabezpečiť 200 lúmenov. Ak má napr. miestnosť 5m² hodnota lúmenov z každej lampy, lustra by mala mať dokopy 1000lm.

LED žiarovky nie sú najlacnejšie, ale sú kvalitné a sú schopné dožičiť vášmu interiéru úžasné svetelné efekty, majú širokú škálu odtieňov. Eulux.sk vám ponúka kvalitné LED žiarovky a poradenstvo k tomu.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shopteťák.cz